Urządzenia pomiarowe dla różnych substancji i zbiorników
Wybór konkretnej aparatury pomiarowej zależy przede wszystkim od rodzaju zbiornika oraz zgromadzonej w nim cieczy. Czujniki i sondy doskonale poradzą sobie nawet w trudnych warunkach, wykazując się dużą precyzją w pomiarach poziomu. Co ważne, są łatwe w montażu i dlatego instalacja aparatury pomiarowej marki Fischer nie powinna sprawiać większych trudności. W razie, gdyby takie wystąpiły, nasi fachowcy są gotowi udzielić kompleksowej pomocy, służąc poradą oraz wieloletnim doświadczeniem w branży aparatury pomiarowej.
Wybieramy odpowiedni sprzęt do pomiaru poziomu
Aparatura pomiarowa różni się między sobą konstrukcją oraz zastosowaniem. Po inny produkt sięgniesz, aby wykonać pomiar poziomu zbiornika z pianą, a inny sprawdzi się w basenach wykonanych z tworzyw sztucznych lub metalu. Odpowiednia aparatura pomiarowa dobierana jest indywidualnie spośród następujących propozycji marki Fischer:
Ten model służy do wykonywania niezawodnych pomiarów poziomu zbiorników z pianą. Został specjalnie zaprojektowany do zastosowań przeciwpożarowych. Jego solidna konstrukcja sprawdzi się nawet w bardzo trudnych warunkach otoczenia. Ta aparatura pomiarowa charakteryzuje się wbudowaną elektroniczną konwersją sygnału i prostym montażem do istniejących zbiorników. Stosuje się ją w przemysłach wytwórczym, motoryzacyjnym, okrętowym oraz w systemach ochrony środowiska. Zakres pomiarowy od 250 do 1400 mm.
Czujnik napełnienia zbiornika NR56 - tutaj
Służy do pomiaru poziomu napełnienia zbiorników wykonanych z tworzyw sztucznych i metalu, z zawartością czystej wody, wody ściekowej, oleju napędowego lub piany gaśniczej. Zakres pomiarowy od 400 do 2000 mm. Zalety tej aparatury pomiarowej to: solidne wykonanie, stopień ochrony IP67, wbudowana elektroniczna konwersja sygnału, prosty montaż. Stosuje się ją do pomiaru poziomu w przemysłach wytwórczym, motoryzacyjnym, okrętowym oraz w systemach ochrony środowiska.
Pojemnościowa sonda poziomu napełnienia NC56 - tutaj
Ta aparatura pomiarowa jest stosowana w instalacjach grzewczych i technologicznych, aby jednoznacznie określić, że poziom napełnienia zbiornika nie spadł poniżej najniższej dopuszczalnej normy. Jej główne zalety to: odporność na temperaturę do 400°C, wykonanie ze stali nierdzewnej elementów mających styk z mierzonym czynnikiem oraz pływak ze stali nierdzewnej o podwójnej ściance. Te cechy pozwalają na pomiar poziomu w trudnych warunkach.
Wskaźnik poziomu napełnienia NK10 - tutaj
Nie wiesz, jaką aparaturę pomiarową wybrać? Specjaliści Technicon są gotowi, aby podpowiedzieć najlepsze rozwiązania, które umożliwią wykonywanie dokładnych pomiarów poziomu. Zapraszamy!